مختصر معرفی مؤسس

الشیخ علی بن عبدالله بن ثانی آل ثانی عضو خانواده سلطنتی قطر می باشد و در سال 1956 در کشور قطر متولد شد. وی تحصیلاتش را در رشته علوم اقتصادی و سیاسی از دانشگاه دولتی پورتلند ایالات متحده آمریکا در سال(1981) به پایان رساند.
الشیخ علی بن عبدالله آل ثانی یکی از معروف ترین بازرگانان کشور قطر می باشد و نقشی برجسته در فعالیت های خیریه،املاک،مستغلات و سرمایه گذاری دارد. ایشان موسسه خیریه الغرافه را در سال 1393 هجری شمسی به منظور کمک رسانی به مردم شریف افغانستان و بازسازی و آبادانی این کشور تاسیس نمود.

پیام مؤسس

این رویای طولانی مدت من برای ساخت یک افغانستان مترقی است. من از تمام تلاش هایم، اندیشه و ثروتم برای تحقق این رویا استفاده می کنم و امیدوارم که  نسل جوان این کشور به شهروندانی متعهد تبدیل شوند که قادر به تمرکز و حفظ منافع ملی کشور خود باشند و بتوانند با چالش های پیش رویشان به درستی مقابله کنند.

درباره مؤسسه

موسسه الغرافه به اساس تصویب کمیسیون عالی ارزیابی موسسات غیر دولتی و فیصله شماره 408 مورخ 1393/03/02 منظور و جواز فعالیت خود را منحیث یک موسسه غیر دولتی بدست آورد. این موسسه تحت ریاست عالیجناب الشیخ علی بن عبدالله بن ثانی  آل ثانی عضو خانواده سلطنتی قطر و یکی از تجار بین المللی تاسیس گردید و توسط جناب ایشان نیز تمویل میگردد. موسسه تاریخ و تجارب بزرگی در عرصه امور خیریه در کشور های مختلف از قبیل قطر، پاکستان، تاجیکستان، انگلستان و افغانستان دارد. موسسه الغرافه بلافاصله بعد از اخذ جواز، فعالیت های خویش را در افغانستان آغاز کرد که دستاورد هایش با استقبال ملت و دولت افغانستان مواجه شد. دفتر مرکزی موسسه در کابل موقعیت داشته و همچنان دارای یک دفتر ساحوی در ولایت فراه نیز می باشد.

اهداف مؤسسه

  • کمک  به مردم محتاج، نیازمند و آسیب دیده افغانستان
  • بلند بردن سطح اقتصاد کشور و مردم با تطبیق پروژه های انکشافی، ساختمانی، زراعتی، مالداری و غیره
  • ایجاد فرصت های کاری وشغلی
  • سهم گیری در بازسازی و آبادانی افغانستان با اعمار مساجد، مکاتب، شفاخانه ها و تطبیق سایر پروژه های ساختمانی
  • سهم گیری فعال در رشد و انکشاف زراعت، مالداری  و حفظ و مراقبت از محیط زیست در افغانستان
شیخ علی

 

پروژه ها

جهت معلومات بیشتر روی نقشه کلیک کنید

© 2017 | AL-Gharrafa Foundation